0 Items
Select Page
راهنمای خرید هدیه برای روز مادر

راهنمای خرید هدیه برای روز مادر

هدیه دادن و هدیه گرفتن یکی از رفتار ها و عادت‌های خوبی است که عشق و علاقه بین انسانها را بیشتر می‌کند و موجب صمیمیت بیشتر بین ما انسانها می‌شود. اما نکته اینجاست که برخلاف هدیه گرفتن، دادن هدیه مناسب اغلب می تواند سخت و چالش برانگیز باشد، بخصوص اگر فرد هدیه گیرنده مادرمان باشد. این سوال که برای مادر خود چه هدیه‌ای بخریم سوالی است که حداقل سالی یک بار ذهن ما را به خود مشغول می‌کند. بنابراین در این مقاله تصمیم گرفته‌ایم نکاتی را به شما بگوییم که با در نظر گرفتن آنها می‌توانید سربلند از چالش خرید هدیه‌ای تاثیرگذار و ماندگار برای روز مادر عبور کنید. با ما در ادامه این راهنمای خرید هدیه برای روز مادر همراه فروشگاه کارت پستال باشید.

گام اول برای خرید یک هدیه مناسب روز مادر: تهیه لیست

در قدم اول کمی وقت بگذارید و لیستی از علاقمندی‌های مادر خود تهیه کنید. مهم نیست در لیست شما مواردی باشد که اصلا امکان تهیه آنها وجود ندارد، این لیست به شما نقشه راهی نشان می‌دهد که شما را زودتر و راحت‌تر به هدف می‌رساند. ممکن است در لیست شما بلیط کنسرت خواننده مورد علاقه مادرتان باشد و یا عطری که او عاشق رایحه آن است یا یک تغییر بزرگ در دکوراسیون خانه یا خرید وسیله ای که در کودکی آرزویش را داشته است.

گام دوم راهنمای خرید هدیه روز مادر:  لیست خود را به مشورت بگذارید

حتما برای انتخاب هدیه مناسب برای مادر خود از همفکری دیگر اعضای خانواده استفاده کنید. مادرها افرادی هستند که ممکن است هر یک از فرزندان و اعضای خانواده، بعد متفاوتی از او را بشناسند. پس اگر می‌خواهید هدیه‌ای به او بدهید که بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد با افرادی که مادر شما را به خوبی می‌شناسند، مشورت کنید. به قول یک ضرب‌المثل انگلیسی دو فکر بهتر از یک فکر است.

گام سوم: به دنبال هدیه ای ماندگار برای مادرتان باشید

سعی کنید هدیه‌ای که برای مادر خود می‌خرید،‌ هدیه‌ای ماندگار باشد تا هر وقت به آن نگاه می‌کند آن روز به یادماندنی در خاطرش زنده شود و لبخند را بر لبانش بیاورد. خریدن شی تزئینی مورد علاقه او و یا حتی ترتیب دادن سفری خاطره‌انگیز، همه می‌توانند از هدایای ماندگار برای روز مادر باشند.

گام چهارم راهنمای خرید هدیه روز مادر: هدیه کلیشه‌ای نگیرید

هدیه‌های کلیشه‌ای مثل کارت هدیه که هیچ وقت و انرژی خاصی برای انتخابش گذاشته نشده، نمی‌تواند هدیه تاثیرگذاری باشد. هدیه‌ای را برای مادر خود تهیه کنید که این حس را به او القا نکند شما فقط از روی سربازکنی و انجام وظیفه این کار را کرده‌اید. همیشه در انتخاب هدیه ردپایی از خلاقیت و سلیقه خود به جا بگذارید و نشان دهید که مادرتان وجودی ارزشمند در زندگی شما دارد. این باعث می‌شود که هدیه شما برای فرد هدیه گیرنده معنی و مفهوم پیدا کند و حس بهتری را به او منتقل کند. نگات این راهنما را نادیده نگیرید.

گام پنجم برای خرید بهترین هدیه روز مادر: هدیه دردسرساز نگیرید

بعضی هدایا بیشتر ازینکه گره‌گشا و کارآمد باشند، مشکل ساز هستند، مثل گیاهان حساسی که احتیاج به مراقبت زیادی دارد و خیلی زود پژمرده می‌شوند یا حیوانات خانگی که مسئولیت‌های روزانه فرد هدیه گیرنده را بیشتر می‌کند. فراموش نکنید که مادر شما حق دارد که استراحت کند و حس آرامش داشته باشد.

گام ششم راهنمای خرید هدیه مادر: به رنگ‌ها توجه کنید

در انتخاب هدیه یکی از نکات مهمی که باید توجه کنید رنگ کادوی مورد نظر است. بخصوص اگر تصمیم دارید پوشاک بخرید. رنگی را انتخاب کنید که مورد علاقه مادرتان است. مثلا اگر می‌خواهید برای مادر خود لباس و یا شال بخرید دقت کنید که مادر شما طرفدار چه رنگ‌هایی است. اغلب افراد بخصوص برای پوشش رنگ‌های خاصی را انتخاب می‌کنند. البته در این مورد سعی کنید خلاقیت هم به خرج دهید و لباسهایی با رنگ‌های تکراری نگیرید. به این فکر کنید که مادرتان همراه مانتو یا لباسی که به تازگی خریده چه رنگ شال یا شلواری نیاز دارد که ترکیب جذاب تر و زیباتری را بسازد؟

گام هفتم: هدیه با کیفیت پایین نخرید

اگر بودجه محدودی دارد سعی کنید با همان بودجه هدیه‌ای بخرید که در نوع خود بهترین کیفیت را داشته باشد. به طور مثال شاید شما با مبلغی که برای خریدن کادو در نظر گرفته‌اید، نتوانید کیف و یا کفشی با کیفیت خیلی بالا بخرید ولی می‌توانید یک روسری و یا شال با کیفیت خیلی عالی تهیه کنید که مادرتان سال‌های سال از آن استفاده کند. در این راستا اگر خواهر و برادر دارید می‌تواند، هدیه مشترکی برای مادر خود بخرید که با کیفیت و کارآمد باشد.

گام هشتم راهنمای خرید هدیه روز مادر: کادوپیچی مناسب یک الزام است

بسته‌بندی یک هدیه فقط به‌خاطر پوشاندن آن نیست، بلکه باعث می‌شود تا خاطره‌ای خوب از کادوی خودتان بسازید و حس هیجان را به کسی که کادو می‌گیرد منتقل کنید تا ببیند داخل آن چه چیزی است. بسته‌بندی عالی می‌تواند حتی شخصیت شما و هدیه گیرنده را در خود داشته باشد و چیزی خاص و یکتا باشد و در نتیجه یک هدیه معمولی را تبدیل به خاص‌ترین هدیه کند. بنابراین تا حد امکان از کاغذ کادوهای خاص و غیرتکراری استفاده کنید.

گام نهم: کارت پستال روز مادر را هرگز فراموش نکنید!!

کارت پستال روز مادر کد 4727 کلاسیک

کارت پستال روز مادر کد 4727 کلاسیک

اضافه کردن یک کارت پستال با یک پیام تبریک خاص بر روی آن تاثیر هدیه را دوچندان می‌کند. اینکه هدیه شما از لحاظ مادی چقدر ارزش دارد برای مادرتان چندان مهم نیست ولی اینکه چقدر شما از لحاظ احساسی برای تهیه این هدیه وقت گذاشته اید می‌تواند خیلی مهم باشد. کارت پستال هدیه ماندگاری است ارزش معنوی هدیه شما را بالا برده و باعث شخصی تر شدن هدیه شما می‌شود. متن کارت تبریک خود را خلاقانه و تاثیرگذار بنویسید. بهتر است روی کارت تبریک متنی متناسب با مناسبت هدیه بنویسید، کمی خلاقیت به خرج دهید و از ذهن خودتان بنویسید و حتی با دست خط خودتان بنویسید و یا اگر دست خط خوبی ندارید متن دلخواهتان را داخل کارت پستال چاپ کنید. هدیه ها سال به سال استفاده میشوند اما کارت پستال روز مادر که داخل آن با دست خط شما متن تشکر و تبریکی نوشته شده و تاریخ خورده است، هیچ موقع مصرف نمیشود و از یاد نمی رود. بلکه در کلکسیون یا کشوی میز مادرتان باقی میماند و هر موقع که مادر عزیزتان به یاد شما افتاد یا دلتنگ شما شد، مشاهده مجدد کارت پستالی که روز مادر به او داده اید، از بار دلتنگی آنها کم میکند و لبخند رضایت را بر لبانش می نشاند.

در این مقاله سعی کردیم راهنمای جامع و گام به گام برای خرید هدیه روز مادر به شما ارائه کنیم. امیدواریم کمک کرده باشد که روز مادر امسال هدیه ای ماندگار همراه یک کارت پستال روز مادر جذاب برای مادرتان تهیه کنید.