0 Items
Select Page

روز شیراز چه تاریخی است؟ پانزدهم اردیبهشت هر سال مصادف با روز شیراز

پانزدهم اردیبهشت مصادف با روز شیراز در تقویم ایرانی است

با فرارسیدن فصل بهار و ماه اردیبهشت، اولین شهری که برای سفر می‌توان در ذهن تصور کرد، شهر شعر و تاریخ و شهر بهار نارنج، شیراز زیبا است. شیراز به دلیل داشتن باغ های زیبا و مملو از درختان بهار نارنج در این ایام از سال، رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته و هر عاشق سفری را به سوی خود جذب می کند. به همین دلیل 15 اردیبهشت هر سال به نام روز شیراز در تقویم رسمی کشور، ثبت شده است.

پانزدهم اردیبهشت مثادف با روز شیراز در تقویم ایرانی است

ماجرای ثبت ۱۵ اردیبهشت به نام «روز شیراز» چند سال پیش برمی گردد زمانی که این نامگذاری در شورای شهر شیراز تصویب شد و خیلی زود به تایید مجلس هم رسید. اگر تا به حال در اردیبهشت ماه گذرتان به شیراز افتاده باشد حتما می دانید که این شهر در این ماه چقدر سرسبز و تماشایی ست و از همه مهمتر عطر بهار نارنج در باغ ها و خیابان های این شهر جایی رویایی و بهشتی را پدید آورده است.

پانزدهم اردیبهشت مثادف با روز شیراز در تقویم ایرانی است

خیلی ها اردیبهشت را ماه شیراز می دانند و منتظرند تا اردیبهشت شود و سفری به شیراز ترتیب دهند به خصوص اینکه در این ماه به مناسبت روز شیراز مراسم متنوع و جالبی هم در سطح شهر برگزار می شود. یکی از معروف ترین جاذبه های شیراز حافظیه است پس مطمئنا در روز شیراز برنامه های متنوعی را در آن شاهد هستید.

این روزها اگر به حافظیه بروید نمایشگاهی از کتابت و خوشنویسی اشعار حافظ را می بینید که مجموعه ای از خوشنویسی های دیدنی و جذاب را در کنار هم گرد آورده است. در این هفته در حافظیه نمایشگاه مینیاتور برای علاقمندان به این هنر برگزار می شود. در حافظیه رویدادهای هایی هم برای گردشگران خارجی در نظر گرفته شده برنامه هایی مثل اجرای شب شعر و برنامه خوشنویسی روح القدس.

در سال‌های ابتدایی ثبت روز شیراز در تقویم ایران، برخی برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی هیجان انگیز به مدت یک هفته در این شهر برگزار می‌شد که بهترین و معروف‌ترین آنها، پرواز 12 بالن از کشورهای اروپایی بر فراز شیراز زیبا و دوست داشتنی بود. سبک و شیوه‌ی برگزاری جشن در این روزها کمی تغییر پیدا کرد و گاهی با پیشرفت مواجه شد و گاهی نیز افت کیفیت شدیدی در آنها احساس می‌شد.

روز شیراز

البته لازم به ذکر است که برنامه‌های مربوط به روز شیراز تا یک هفته اجرا می‌گردند و فرصت مناسبی برای جشن و بازدید از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این شهر فراهم می‌گردد. در لابه لای تمام بناهای تاریخی شهر شعر و ادب ایران، بازدید از باغ های قدیمی که غرق در عطر بهار نارنج و شکوفه هستند، در روز شیراز می تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها باشد.

[gap height=”61px”]

کارت پستالهای زیبا و جذاب شیراز

[ux_products type=”row” cat=”967″ products=”16″ orderby=”rand”]

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راهنمای خرید هدیه برای روز پدر

راهنمای خرید هدیه برای روز پدر

همیشه وقتی حرف از خرید برای هدیه روز پدر به میان می‌آید، چیزی به جز جوراب، کراوات و یا کیف پول و کمربند به ذهنمان نمی‌آید ولی مگر یک مرد به چند کیف پول و یا کمربند احتیاج دارد و یا یک جفت جوراب چقدر می‌تواند به عنوان کادو برای یک پدر هیجان‌انگیز باشد. پس چرا کمی برای...

read more
کارت پستال تبریک تولد را از کجا بخریم؟

کارت پستال تبریک تولد را از کجا بخریم؟

چرا ما به دیگران کارت پستال تبریک تولد هدیه می‌دهیم؟ کارت پستال تبریک تولد هدیه ارزشمندی است که در کنار ارزان بودن می‌تواند سالها به یادگار باقی بماند. اغلب هدیه ها یا مصرف میشوند یا بعد از مدتی کنار گذاشته میشوند و استفاده نمیشوند اما کارت تبریک اینطور نیست و افراد...

read more
متن تبریک روز پدر

متن تبریک روز پدر

روز پدر و روز مرد که مصادف با ولادت حضرت علی (ع) می‌باشد، فرصتی‌ست برای تقدیر از مردهای زندگی خود. بهانه‌ای برای اینکه به پدر خود، به همسر خود و یا به آقایانی که در اطراف خود می‌شناسید نشان دهید آن‌ها تا چه حد برای شما مهم و تاثیرگذار هستند. می‌توانید این کار را با...

read more