YOUR CART

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

انتخاب برگه

پانزدهم اردیبهشت مصادف با روز شیراز در تقویم ایرانی است

با فرارسیدن فصل بهار و ماه اردیبهشت، اولین شهری که برای سفر می‌توان در ذهن تصور کرد، شهر شعر و تاریخ و شهر بهار نارنج، شیراز زیبا است. شیراز به دلیل داشتن باغ های زیبا و مملو از درختان بهار نارنج در این ایام از سال، رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته و هر عاشق سفری را به سوی خود جذب می کند. به همین دلیل 15 اردیبهشت هر سال به نام روز شیراز در تقویم رسمی کشور، ثبت شده است.

پانزدهم اردیبهشت مثادف با روز شیراز در تقویم ایرانی است

ماجرای ثبت ۱۵ اردیبهشت به نام «روز شیراز» چند سال پیش برمی گردد زمانی که این نامگذاری در شورای شهر شیراز تصویب شد و خیلی زود به تایید مجلس هم رسید. اگر تا به حال در اردیبهشت ماه گذرتان به شیراز افتاده باشد حتما می دانید که این شهر در این ماه چقدر سرسبز و تماشایی ست و از همه مهمتر عطر بهار نارنج در باغ ها و خیابان های این شهر جایی رویایی و بهشتی را پدید آورده است.

پانزدهم اردیبهشت مثادف با روز شیراز در تقویم ایرانی است

خیلی ها اردیبهشت را ماه شیراز می دانند و منتظرند تا اردیبهشت شود و سفری به شیراز ترتیب دهند به خصوص اینکه در این ماه به مناسبت روز شیراز مراسم متنوع و جالبی هم در سطح شهر برگزار می شود. یکی از معروف ترین جاذبه های شیراز حافظیه است پس مطمئنا در روز شیراز برنامه های متنوعی را در آن شاهد هستید.

این روزها اگر به حافظیه بروید نمایشگاهی از کتابت و خوشنویسی اشعار حافظ را می بینید که مجموعه ای از خوشنویسی های دیدنی و جذاب را در کنار هم گرد آورده است. در این هفته در حافظیه نمایشگاه مینیاتور برای علاقمندان به این هنر برگزار می شود. در حافظیه رویدادهای هایی هم برای گردشگران خارجی در نظر گرفته شده برنامه هایی مثل اجرای شب شعر و برنامه خوشنویسی روح القدس.

در سال‌های ابتدایی ثبت روز شیراز در تقویم ایران، برخی برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی هیجان انگیز به مدت یک هفته در این شهر برگزار می‌شد که بهترین و معروف‌ترین آنها، پرواز 12 بالن از کشورهای اروپایی بر فراز شیراز زیبا و دوست داشتنی بود. سبک و شیوه‌ی برگزاری جشن در این روزها کمی تغییر پیدا کرد و گاهی با پیشرفت مواجه شد و گاهی نیز افت کیفیت شدیدی در آنها احساس می‌شد.

روز شیراز

البته لازم به ذکر است که برنامه‌های مربوط به روز شیراز تا یک هفته اجرا می‌گردند و فرصت مناسبی برای جشن و بازدید از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این شهر فراهم می‌گردد. در لابه لای تمام بناهای تاریخی شهر شعر و ادب ایران، بازدید از باغ های قدیمی که غرق در عطر بهار نارنج و شکوفه هستند، در روز شیراز می تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها باشد.

[gap height=”61px”]

کارت پستالهای زیبا و جذاب شیراز

[ux_products type=”row” cat=”967″ products=”16″ orderby=”rand”]